Microsoft Student Partners ekibi Doğa Koleji Teknoloji Zirvesi’ndeydi

Geçtiğimiz cuma Microsoft’un Türkiye’deki showcase okulu Doğa Koleji’nde düzenlenen Teknoloji Zirvesi’ne Microsoft, IBM, Intel, Pearson yöneticileri ve akademisyenler katıldı.

“Microsoft Education” başlıklı bir sunum yapan Microsoft Eğitim Direktörü Mark Chaban; Doğa Koleji’nin Türkiye’de eğitim sektöründe teknoloji açısından büyük yenilikler yapan bir okul olduğunu ifade etti. Eğitim dünyasının teknolojiyi bir adım önde takip etmesi gerektiğini vurgulayan Chaban, “Doğa Koleji bu anlamda her zaman ülkesinde öncü bir kurum olarak dikkatimizi çekti. Showcase okulumuz olarak bizler de teknoloji alanındaki yenilikleri Doğalı öğrencilerle paylaşmaktan dolayı büyük mutluluk duyuyoruz. Aynı zamanda kurduğumuz işbirliği çerçevesinde artık teknoloji üreten bir nesil de yetiştirebiliyoruz.” şeklinde konuştu.
Dev zirvede sunumların ardından Tuzla Doğa Koleji’nin özel dizaynlı sınıflarında öğrenciler ve lider firmaların temsilcileriyle; e-Doğa (Learning Management System) Deneyimi, Fizik Atölyesi (Uçak, Robot, Kriminal) Deneyimi, 3D Ürün Dizayn ve Tasarım, Karbon Ayak İzi Deneyimi, Robotik, Lego Atölyesi, Bilgisayar ve Programlama Deneyimi, Galileo 3D Eğitim Deneyimi, Intel Communication Library Deneyimi, Bilim Atölyesi (Matematik ve Akıl Oyunları) Deneyimi, Microsoft Kinect Education Deneyimi gerçekleştirildi. Öğrenciler, katılımcılar ve veliler bu özel programla teknolojinin eğitimde nasıl kullanılabileceğine yönelik benzersiz bir deneyim yaşadılar.

Bizler de Microsoft Student Partners Türkiye ekibi olarak Tuzla Doğa Koleji’nde 6.sınıf öğrencilerine görsel programlama dili sayesinde kolayca oyunlar geliştirebilecekleri ‘Kodu’ oyun editörünün kullanımını anlattık.

7-12 yaş arasındaki çocukların kolay ve eğlenceli bir şekilde oyun geliştirme yapabilecekleri Kodu Game Lab‘i http://www.kodugamelab.com adresinden edinebilirsiniz.

Microsoft’un Türkiye’deki sosyal sorumluluk projelerinden biri olan, Türkiye’nin tek online uygulama geliştirme okulu olan Açık Akademi‘de varolan ve eklenmeye devam edecek olan Kodu eğitimlerini takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir